Büyükelçi'nin Mesajı

BÜYÜKELÇİ'NİN KARŞILAMA MESAJI

 

Welcome! Hosgeldiniz! Tokugashirai Nemufaro ! Siyalamukela Ngenjabulo!

 

Teşekkürler ve Zimbabve Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği'nin resmi web sitesine hoş geldiniz. Zimbabve, 2011 yılında Harare'de Büyükelçilik açan Türkiye ile son derece samimi ilişkilere sahiptir. İkili ilişkileri daha da derinleştirmek ve genişletmek amacıyla Zimbabve, Ekim 2019'da Ankara'da Büyükelçilik açmıştır. Bu web sitesi Zimbabve ve Türkiye ile ilişkileri hakkında önemli bilgiler içermektedir. Büyükelçiliğin ana hedefi, Türkiye Cumhuriyeti ile halihazırda var olan ilişkileri güçlendirmek ve yeni iş birliği imkanları oluşturmaktır. Benim görevim, bu ilişkileri, Zimbabve'deki  "İş birliğine Açık" mantrası ve Zimbabve'nin Ekonomik ve İşlemsel Diplomasi Dış Politikası'nın mevcut olan odağı üzerine inşa ederek yeni bir düzeye çıkarmaktır.

Bu nedenle, Misyon olarak, iki ülkenin refahı için Türk ve Zimbabveli işletmeler arasındaki iş fırsatlarını kolaylaştırmaya ve geliştirmeye hazır olmamız önemlidir. Bu nedenle, benim görevim Zimbabve Cumurbaşkanı Ekselansları Emmerson Dambudzo Mnangagwa tarafından açıklanan Vizyon 2030'un hayata geçirilmesi için Türkiye Hükümeti, iş dünyası ve bireylerle yakın çalışmaları sağlamak ve takip etmektir. Zimbabve Cumhuriyeti Hükümeti, 2030 yılına kadar Güçlendirilmiş Üst Orta Gelir Ekonomisi haline gelmesini sağlayacak bir dizi siyasi ve ekonomik reform uygulamaktadır. 

Türkiye'deki varlığımızdan hem kişisel hem de işle ilgili konularda yararlanmak için Türkiye'de çalışan veya okuyan Diaspora topluluğumuzu da memnuniyetle karşılıyorum.

 

Saygılarımla;

 

Ekselansları Alfred Mutiwazuka

Zimbabwe Cumhuriyeti'nin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi.