Pasaport

        Zimbabve pasaportu başvurusu için gerekenler         
Başvuru sahiplerinin Büyükelçiliği şahsen ziyaret etmeleri ve pasaport yenileme başvurularını yapmaları gerektiğini lütfen unutmayın. Bunun nedeni, başvuru sahiplerinin parmak izlerinin Büyükelçilikte alınması gerektiğidir.

Başvuru formunu gönderirken aşağıdaki belgeler gereklidir:

1. Zimbabve Uzun Doğum Belgesinin aslı ve fotokopisi;
2.16 yaşını doldurmuş olanlar için Nüfus Cüzdanının (Kimlik) aslı ve fotokopisi (Kağıt türü, metal türü veya plastik türü). 16 yaşını doldurmuş tüm Zimbabveli çocukların, Zimbabve Pasaportlarına başvurmadan önce kanunen Zimbabve Ulusal Kayıt Kartlarını (Kimliklerini) almaları gerektiğini lütfen unutmayın. Kayıt kartları, yalnızca başvuruyu şahsen yapmak için Zimbabve'ye giderek alınabilir.
3. Evlilik Cüzdanı ve fotokopisi, (evli kadınlar için - kimlik kartındaki soyadı eşinin soyadı olmalıdır);
4. Köken, Kayıt veya Vatandaşlığa Geçme yoluyla Zimbabve'de vatandaşlık talebinde bulunuyorsanız, Vatandaşlık Belgesi;

5. Eski/Süresi Dolmuş Pasaport ve yeni tip pasaport için kişisel bilgilerin bulunduğu ilk sayfanın fotokopisi veya eski tip Pasaport için 1'den 5'e kadar olan sayfalar veya İçişleri Bakanlığı'ndan mektup;
6. Nakit olarak 30 ABD Doları tutarında bir ücret.

18 yaşından küçük çocuklara, Pasaport formunun 5. Bölümünü imzalamak için bir kimlik kartı veya geçerli bir Pasaport ile ebeveynleri veya Yasal Vasisi eşlik etmelidir. Bakmakla yükümlü olduğu kişiler Türkiye'de ikamet etmeyen 18 yaşından küçük çocukların ebeveynleri ve Yasal Vasilerinin Büyükelçilikte 5. Bölümü imzalayarak bakmakla yükümlü oldukları kişilere göndermeleri gerekmektedir. Arka fonu BEYAZ olan stüdyoda çekilmiş 4,5 cm uzunluğunda ve 3,5 cm eninde 2 adet renkli fotoğraf getirmeleri ve adayların üstleri KOYU renk kıyafet giymeleri gerekmektedir.

Büyükelçiliğe yapılan tüm ziyaretlerin kesinlikle randevu ile yapıldığını lütfen unutmayın. Tüm konsolosluk hizmetleri için randevu almak için lütfen Büyükelçilik ile iletişime geçin.

Konsolosluk, Pazartesiden Cumaya 09:00-16:00 saatleri arasında açıktır.